Site Loader

S5, One M8 ve iPhone 6 Hız Testinde!

Samsung‘un 2014 yılının Nisan – Mayıs döneminde lanse ettiği amiral gemisi Galaxy S5 ile HTC’nin yine benzer dönemlerde satışa sunulan HTC One M8 modeli, Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6 karşısında!

Hep sentetik testlerle Android cihazları kendi aralarında karşılaştırdık. HepiOS – Android farkı için sentetik testlere ve kısa anlık değerlendirmeleryapıldı. Fakat Phonearena’nın video ekibi, bu üç telefonu çok başarılı bir şekilde karşı karşıya getirmiş. Nasıl mı?

Galaxy S5, One M8 ve iPhone 6 hız testinde!

Kural çok basit. Her telefondan aynı işlemlerin sırayla yapılması bekleniyor. Hiç bir şekilde bu işlemlerin dışına çıkılmıyor ve RAM temizleme gibi kullanım etkileyen işlemler yapılmıyor.

Kronometre, kamera, galeri, internet tarayıcı ve ondan sonra 3 oyunun sırayla açıldığı testte, bu döndü 2 kere devam ediyor. Aynı işlemleri iPhone6 yaklaşık 1 dakika 55 saniyede gerçekleştirirken, Android işletim sistemliHTC One M8 2 dakika 9 saniyede gerçekleştiriyor. TouchWiz arayüzünün biraz daha ağır çalışması ve RAM optimizasyonunun da sorunlu olması, bu testte Galaxy S5′i geride bırakıyor. Kullanıcıların tabiriyle kullandıkça yavaşlayan Galaxy S5, testi 2 dakika 58 saniyede bitiryor. Yani iPhone6’dan 1 dakika daha geç testi bitiriyor. Günlük hayatta beklemelerden oluşan toplam zamanı siz hesap edin.

Dilerseniz sizi video ile başbaşa bırakalım. Tekrardan belirtelim video, Phonearena adlı sitenin hazırladığı bir videodur. İyi seyirler.

Kaynak:

Yazan: Tolga Cem Küçükyılmaz
SDN – ShiftDelete.Net

Post Author: admin