Site Loader

Sosyal Medya, interaktif, etkileşimli çoklu bilgi paylaşımına imkan veren bir haberleşme ve iletişim sistemidir.

Çoğumuzun aklına sosyal medya denildiğinde Facebook, Twitter gibi popüler sosyal medya siteleri gelmektedir, fakat bilinmelidir sosyal medya Facebook ve Twitter’dan ibaret değildir, esasen sosyal medya Web 2.0 ile hayatımıza giren bir akımdır, Facebook, Twitter gibi web siteleri de bu akımın en popüler üyeleridir.

Sosyal Medya ağları içerisinde bulunan web sitelerinin ve sosyal medyanın hayatımıza kattığı en büyük yenilik anlık iletişim ve etkileşim sağlamalarıdır.

Sosyal Medya’yı kullanıcılar oluşturmakta, tüm içerikler (haberler, fotoğraflar, videolar…) kullanıcıların elinden çıkmaktadır. Zaten burada yayıncının tamamen son kullanıcı olmasından ötürü günümüzün en popüler kavramıdır. Sosyal Medya içerisinde bulunan tüm üyelerin başrol oynayabildiği bir sahnedir, tercih tamamen kullanıcının elindedir.

Sosyal Medya’nın Geleneksel Medyadan Farkları

  • Özgürlük: Sosyal medya özgürdür, geleneksel medyada yer alamayacak her tür haber, fotoğraf ya da görüntü sosyal medya üzerinde yer alabilir ve ilgilileriyle buluşur.
  • Yenilik: Sosyal medya anlık olarak sürekli yeni içerikler üretilmesini sağlar. Dünün haberi eskidir, bitmiştir, her zaman şimdi vardır.
  • Hız: Geleneksel medyadaki gibi gereksiz teferruatlar yoktur, herhangi önemli bir gelişme, birinci ağızdan ilgililere zaman zaman olay anında duyurulur, yaşatılır.
  • Erişilebilirlik: Geleneksel medyada bir üst kademenin kontrolü mevcuttur. (İş Adamları, Devlet…) Sosyal medya herhangi bir bilgiye ulaşılabilmesi konusunda herhangi bir sınırlandırma getirmez, herhangi bir saati ya da programı yoktur.

 

Etiketler : Bursa Sosyal Medya, Bursa Sosyal Medya Uzmanı, Bursa Sosyal Medya Danışmanı, Bursa Sosyal Medya Danışmanlığı, Bursa Facebook Uzmanı

 

bursa lazer epilasyon

Post Author: admin