Site Loader

Windows 10 Technical Preview adı verilen Windows 10 teknik önizleme sayfasını yayına sokan Microsoft, bugün yani 30 Eylül Salı akşamı gerçekleşecek Windows 10 tanıtımı öncesi, bir anlamda Windows 10 adını da onaylamış oldu.

Paylaşılan görsellerde de göründüğü gibi masaüstü PC sistemlerinde eski başlat tasarımına geri dönecek olan Microsoft, Windows 8 ve 8.1’deki kazanımlarını da arkasına alarak yeni bir işletim sistemi sürümü ortaya çıkarıyor.

:: Windows 10 Çıktı! Hakkında Her şey!

Gelen bilgilere göre tamamen Windows 8 gibi sıfırdan kökten bir değişim beklenmese de, Microsoft’un işletim sisteminin hedef alındığı eleştiri noktalarının daha da azaltılması hedefleniyor.

Windows 10 ile neler gelecek?

PC, taşınabilir pc, tablet pc ve akıllı telefon ekosistemindeki deneyimleri harmanlayıp, cihazın ne olduğunu algılayıp ona göre öne çıkan özellikleri sunacak olan Windows 10’da, tablet ve akıllı telefonlar için önemli olan metro arayüzünü, masaüstü bilgisayarda kullanmayabileceğiz.

Cortana ve Windows Phone 8.1’deki bildirim merkezine benzer bir bildirim alanına sahip olacağı ön görülen Windows 10, Apple’ın Mac OS X Yosemite sürümündeki gibi ekosistem mantığına odaklanacak.

Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü yanlışlıkla iso dosyaları üzerinden indirmeye sunan Microsoft, yine Windows 10’un hem 32 hem de 64 bit sürümünü piyasaya sunacak. iso dosyalarının boyutuna da baktığımızda 32 bitlik sürümün 3 GB, 64 bitlik sürümün de yaklaşık 4 GB seviyesinde olacağı görülüyor.

 

windows 10 indir

windows 10 ürün anahtarı

windows 8 indir

windows 10 indir gezginler

windows 10 yükle

windows 10 concept indir

windows 10 bursa, windows 10 teknik servisi, windows10 kurulumu, windows 10 satın al

Post Author: admin