Site Loader

Apple, Türkiye dahil tüm dünyada bozuk güç tuşu olan iPhone 5’leri ücretsiz tamir ediyor

2012 yılında satışa sunulan ve o günden bu yana kullanıcıların en çok dert yandığı konuların başında gelen güç tuşu sıkıntısı ile kullanıcılar söz konusu butona tıklayamıyor, telefonlarını kolayca açıp kapatamıyordu. Gelen aramaların sesini kısma dahil bazı alternatif görevleri de yerine getiren güç tuşu bozukluğuyla ilgili gelen şikayetlere kayıtsız kalmayan Apple ise yeni bir program başlattı.

2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren bu program çerçevesinde güç tuşuyla sıkıntı yaşayan kullanıcıların iPhone 5‘lerini en yakın Apple merkezine getirmesi isteniyor. İstanbul Zorlu Center‘da açılan Apple Store‘a da kullanıcılar bozuk olan Iphone 5’lerini getirip ücretsiz tamir fırsatından faydalanabiliyor.

Elbette bu işleme girişmeden önce iPhone’unuzun yedeğini almanızı, Ayarlar>Genel bölümü altında Sıfırla seçeneğiyle tüm içeriklerinizi silerek cihazınızı Apple merkezine götürmeyi unutmayın.

CİHAZLAR ÜCRETSİZ TAMİR EDİLECEK

Apple, değişim programı çerçevesinde 2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren güç tuşuyla ilgili sıkıntı yaşayan kullanıcıların cihazlarının ücretsiz olarak tamir edileceğini ve güç tuşunun değiştirileceğini açıkladı. Mart 2013’te üretilen iPhone 5’lerin bu sorundan etkilenmiş olabileceği belirtiliyor.
iPhone 5’inizin güç tuşunda sorun varsa, cihazınız seri numarasını Apple’ın web sitesine yazarak veya İstanbul Zincirlikuyu’daki Apple mağazasına giderek, iPhone’unuzun ücretsiz tamir uygulaması kapsamında olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
https://ssl.apple.com/support/iphone5-sleepwakebutton/ websitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Post Author: admin