Site Loader

Genel olarak Türkiyede çok satan Acer Dell Asus Toshiba Sony vaio gibi markaların kullandığı Bataryaların yapılış ve işleyişi aynıdır. Burada yazılanlar yukarıdaki markaları ve yazılmayan diyer markalar içinde geçerlidir. Sayfamızda uzun uzadıya laf kalabalığı yapmadan kısaca anlatım yapılmaktadır.

Batarya nasıl kullanılmalı; Servisimize getirilen arızalı laptop sahipleriyle zaman zaman bu konuları konuşuruz laptop batarya kullanımında nerdeyse doğru ve yanlış kullanımı % 50 civarında olduğunuz görüyoruz, Teknik servis olarak batarya kullanımında yapılması gerekeni kısaca yazmamız gerekirse, Laptop ve Notebooklardan bataryaları hiç bir zaman çıkarmayın ayda 3 veya 4 sefer laptopla çalışma yaptığınız bir zamanda şarj adaptörünü çekerek bataryayı % 10 voltaj kalana kadar kullanın ve şarj cihazını tekrar takarak bataryayı tam şarj ediniz.

Bu yapılan işlem bataryanın ömrünü uzattığı gibi daha performanslı çalışmasını da sağlayacak tek yöntemdir, kesinlikle ben bataryayı kullanmıyorum o yüzden bataryayı çıkarıyorum uzun ömürlü olsun diye düşünüp bataryayı çıkarıp bir köşeye koymayınız voltaj olarak hareketsiz olan batarya bu durumda kuruma dediğimiz sürece girerek kendi kendini bozacak ve ileriki bir zamanda lazım olduğunda hiç bir işimize yaramayacaktır.

Post Author: admin