Site Loader

Oyun tutkunlarının öncelikle dizüstü bilgisayar alırken, bir dizüstü bilgisayarda ne gibi özellikler olması gerektiği konusunda hep kafalarında bir soru işareti vardır. Bu yüzden milyonlarca model arasından nasıl bir tercih yapmak gerektiği konusunda zorlanırlar.

Oyun oynamak için tercih edilen bir dizüstü bilgisayarın, öncelikle donanımsal hacmine dikkat etmek gerekir. İşlemciler çok çekirdekli, “ İntel i5 ya da İntel i7” gibi çift çekirdekli donanımlara sahip olmalıdır.

Ayrıca çözünürlüğü yüksek olan bilgisayarlar uygundur. Yine RAM’ in 4 GB ya da 8 GB seviyesinde olmalı ve “harici ekran kartı” bulunmalıdır. Yani sistem belleğinden ayrı çalışan bir bellek kartı olmalıdır.

Bu özellikler sizin bilgisayarınızda yok veya yeterli değil ise, bunları bilmeden bir dizüstü bilgisayar aldınız, oyun oynarken yeterli verim alamıyorsunuz, ekran kartı yeterli olmadığı için oyun oynarken ekran donuyor ya da kapanıyor. Şimdi ne yapmalısınız?

Bunları bilmeden alınan bir dizüstü bilgisayar beklentilerinize karşılık veremez. Bu durum sizi korkutmasın, çünkü çözümsüz değildir. Oyun keyfini istediğiniz gibi yaşabilmeniz için, sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bunun için ekran kartını değiştirebilir, RAM’ ini yükseltebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz verimi alırsınız. Bu sorunları siz yapamadığınız takdirde, servisimize getirip tüm yapılandırma işlemlerini yaptırıp, oyun keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Post Author: admin