Site Loader

Metro arayüzüne bir türlü alışamadıysanız, Windows 8.1′den sızan son bilgilere çok sevineceksiniz! Yeni bilgilere göre Windows 8.1′e bahar aylarında gelecek olan güncelleme, işletim sistemini direkt olarak masaüstünden açmamıza izin verecek.The Verge’ün “güvenilirliği yüksek” kaynaklarına göre Microsoft, Windows 8.1 Update 1′de Metro arayüzünü tamamen atlayarak direkt olarak masaüstünü açmayı varsayılan olarak sunacak. Windows 8.1′in şu anki sürümü, Metro’yu atlayıp Masaüstünü açma seçeneğine zaten sahip; ancak güncellemeyle beraber bu seçenek varsayılan olarak etkin bulunacak.

Windows 8, aslında tabletlere ve dokunmatik ekranlı cihazlara özel geliştirilmişti ancak görünen o ki Microsoft, onu fare ve klavyeyle kullananların hayatını tekrar kolaylaştırmak istiyor. Bu değişiklik, Microsoft’un ilk planlarından geri adım attığının da bir işareti.

Aslında Microsoft, Windows 8′deki işlevleri ilk kez “geleneksel” işlevlere dönüştürmüyor. Windows 8.1 güncellemesi, başlat düğmesini geri getirmek dahil, farklı birçok can sıkıcı sorunu onarmıştı.

Post Author: admin