Site Loader

Tegra 4i İşlemcisi ilk olarak Wiko markasının WAX akıllı telefonunda kullanılacak.NVDIA’nın akıllı telefonlar için özel olarak ürettiği yeni işlemcisi ilk olarak Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Konferansında ortaya çıktı. Bu işlemcisinin ilk olarak hangi akıllı telefonda kullanılacağı ise bu sabah yine MWC 2014’de duyuruldu.

NVIDIA Tegra 4i

NVIDIA Tegra 4i

NVIDIA’nın yeni akıllı telefon işlemcisi Tegra 4i ilk olarak Wiko markasının WAX adlı akıllı telefonunda kullanılacak. Tegra 4i işlemci faktörü göz önüne alınarak rahat bir şekilde söyleyebiliriz ki WAX çok güçlü bir telefon olacak.

Wiko wax akıllı telefon

Wiko wax akıllı telefon

NVIDIA SHIELD mobil oyun konsolu sisteminde olduğu gibi, Wiko WAX’ın sistemi de 720p ekrana sahip. 4.7 inç 720 p ekranına sahip WAX LTE teknolojisinin yanında HSPA+ da destekliyor. Tegra 4i işlemcili WAX’ın Nisan ayında Avrupa’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Böyle bir işlemcinin neden ilk olarak böyle duyulmamış bir markanın akıllı telefonuna koyulduğu sorusu sizin de aklınıza gelmiş olabilir. Wiko Fransa merkezli bir şirket ve hızla büyümeye devam ediyor. NVIDIA’nın akıllı telefonlara özel olarak ürettiği Tegra 4i işlemciliWAX ile de adından epeyce söz ettireceğe benziyor.

Post Author: admin