Site Loader

Tüm elektronik aletler gibi bilgisayarınızda bakım istiyor. Sizin başınızı ağrıtmadan ya da o sizi bırakmadan bilgisayarınıza biraz bakım yapmalısınız. Notebook veya Bilgisayarınızın temizliğini yapmalısınız, kullanmadığınız programları kaldırın, internetten herhangi bir program indirirken virüs taraması yapmadan kesinlikle kurulum işlemini yapmayın ve çok dağınık mı çalışıyorsunuz olabilir, sürekli farklı dosyalar kaydediyor olabilirsiniz ve bunları düzenleyecek zamanınız olmayabilir. Bunun için Windows’ un disk birleştiricisini kullanabilirsiniz.

Bilgisayara bakım nasıl yapılır

Bu ne mi işe yarar, farklı yerlere kaydedilmiş verilerinizi bir araya toplar. Bu işlem yaklaşık kırk beş dakika bir saat kadar sürmektedir. Başlat menüsünü açarak Tüm Programlar oradan Donatılar ve Sistem Araçlarını tıklayarak Disk Birleştirmeyi göreceksiniz bu basamakları seçerek bu işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca sabit disk bakımını yapan farklı programlarda piyasada bulunmaktadır. Bu programlarla birleştirme işlemini daha kısa sürede halledeceksinizdir. Bu işlemi ayda bir yapmanın sizin faydanıza olacaktır. Windows’un içeriğine göre birleştirme işlemi basamakları değişiklik göstermektedir. Eğer bunlar çok teferruatlı derseniz, Bilgisayar servisimize buyurun gelin ekip arkadaşlarımız size bu konuda yardımcı olacaklardır.

Post Author: admin