Site Loader

Genellikle virüsler güvenli olmayan siteler aracılığı ile bilgisayara taşınmaktadır. Çeşitli yasak sitelere veya acemilerin yapmış olduğu web sitelere girdiğinizde, internetten güvenli olmayan sitelerden video indirdiğinizde, müzik dosyası indirdiğinizde veya sadece o sitelerde gezindiğinizde bile bilgisayarınıza virüs bulaşabilir. Yapacağınız en mantıklı şey iyi bir anti virüs programı satın almak veya indirmek ve onu sık sık güncellemek olmalıdır.

Bilgisayar Virüs olduğunu Nasıl Anlarım

Laptop veya Bilgisayara virüs girdiği çoğunlukla anlaşılmaz. Bazen anti vürüs programları bazı uyarılar gönderebilir. Ama genellikle virüs bilgisayarınızı ansızın ele geçirir ve birden bire bilgisayarınızın kapandığını görebilirsiniz. Bazen de bilgisayarınızda sadece virüsün kendisini görmeniz mümkündür. Bazı virüsler bilgisayarınızda birçok dosyanın üst üste açılmasını sağlayabilir. Size çalışma ortamı yaratmaz. Bazıları da bilgisayarınızda yüksek oranda biriken ufak virüslerdir. Bunlar bilgisayarlarınızı yavaşlatır ama sistemlerinize zarar vermezler.

Virüsten kurtulmanın son yolu elbette bilgisayara format atmak olacaktır. Virüslerden korunmak veya mevcut olan virüsleri temizlemek için teknik servisimizle irtibata geçebilirsiniz. Yıllardır bu işi yapan deneyimli kadrolarımız sizi yönlendirecek ve yapmanız gerekenleri ifade edecektir.

Post Author: admin